Afrin Operasyonu Son Dakika! Cinderes Feth Edildi!

Selamünaleyküm Dostlarım Artık Afrin Operasyonu (Zeytin Dalı Harekatı) İle İlgili Her Gün, Gün Özeti ve Haftalık Özetler Genel Durum vs. Yazılar Yazıp Video Üreteceğim. Bunları Yaparken Tabi ki Farklı İçerikler de Üreteceğim Fakat En Çok Rağbet Gören İçerik Hangisi İse Ona Ağırlık Vereceğim. Sizi Fazla Bekletmeden Son Dakika Haberini Vereyim!


Cinderes Feth Edildi !


Son dakika haberi... Suriye'nin Afrin kentine bağlı Cinderes Beldesi, gün boyu devam eden çatışmaların ardından teröristlerden temizlenip, tamamen kontrol altına alındı. Türk askerleri, Cinderes merkezine Türk bayrağı dikti. TSK da yaptığı açıklama ile Cinderes'in kontrol altına alındığını açıkladı!.. Öte yandan, terör örgütlerinden arındırılmak istenen Afrin’e giden yolda stratejik öneme sahip Şeran beldesi ile Katme, Kefer Cenne ve Maşele köylerinin alınmasıyla bölgede 'Kuzey kilidi' açılmış oldu. TSK ve Özgür Suriye Ordusu (ÖSO) güçlerinin denetimine giren bölgedeki Kefer Cenne köyünde terör örgütü PYD/PKK’nın eğitim kampı da jetlerle vuruldu.

Afrin’den son dakika haberleri gelmeye devam ediyor… Zeytin Dalı Harekatı'nın başlangıcından bu yana 3089 terörist etkisiz hale getirilirken, operasyonun 48. gününde kritik bir noktada daha kontrol sağlandı. Açıklama Türk Silahlı Kuvvetlerinden geldi. Açıklamada Zeytin Dalı Harekatı kapsamında Cinderes’in de kontrol altına alındığını bildirdi. Cinderes’in alınmasıyla birlikte 157 noktada kontrol sağlanmış oldu…

GÜNCEL HABERLERDEN TAMAMEN ÜCRETSİZ BİLDİRİM ALMAK İÇİN SADECE E-MAİL GİRMENİZ YETERLİ...

Yorumlar